ARCHIV LITERATURY

Medical running

Běh je přirozený pohyb. V této knize naleznete ideální návod pro profesionály i začátečníky jak běhat bez bolesti, koordinovaně správně, rychleji a přitom snadněji

Zdravá chůze po celý život

Přepracované a doplněné vydání. Přehledný a srozumitelný souhrn problematiky a diagnostiky nohou. Zkušenosti, rady a návody od odborníků Spiraldynamik® pro aktivní cvičení a denní

Spiraldynamik® – pohybově terapeutický koncept aneb Návod k použití pro vlastní tělo

Umění pohybovat se si přináší každý z nás na svět, je to zakódováno ve stavbě lidského těla. Máme k tomu genetické předpoklady, které vycházejí z evolučního

Cviky pro zdravé nohy

Základní cviky pro cvičení při bolestech a změnách na nohách. Jednoduché cviky precizně provedené a pravidelně opakované je ta správná cesta a zároveň prevence.

Spiraldynamik® „krok za krokem“

Analýza pohybu ve statice a dynamice, podložena znalostí konstrukčních principů stavby těla a 3D učení pohybu jsou předpoklady pro efektní terapii „krok za krokem“.

Spiraldynamik® – Pohled na nohu a dolní končetinu

Proč nohy začnou bolet? Proč dochází ke změnám v jejich tvaru a funkci a tím k bolestem? Co je příčina a co je důsledek?

Návod na použití nohou

Jak používáme svoje nohy, když se z člověka chodícího stává „sedavec“. Jak vnímáme svoje nohy, které uzavřeme často do úzkých ponožek a módních bot.

Spiraldynamik® „návod pro použití“ pro naše vlastní tělo

Převzít zodpovědnost za své tělo. Vědomým učením pohybu můžeme předcházet, ale i napravovat již vzniklá přetížení v našem těle. Změnit chybné stereotypy je možné.

Aktivní fyzioterapie v řešení problematiky nohy

Lidská noha je malý zázrak přírody, její malá plocha bez problémů udrží desítky kilogramů lidské váhy. Předpokladem je zachování dynamiky nohy a dolní končetiny.

Malé osobní pohybové minutové wellness

Malé minutové návody, jak v práci uvolnit přetěžované části našeho těla – šíji, hlavu, ramena, oblast pánve a bederní páteře, kyčle, kolena a nohy.

Návod k použití vlastního těla

Z člověka vzpřímeného se stává „sedavec“. Co všechno s sebou tato změna přináší? Co pro sebe můžeme udělat my samotní, abychom se vyvarovali bolesti?

Spiraldynamik® Bez bolesti v pohybu

Největším nepřítelem anatomicky správného pohybu jsou špatné pohybové návyky. 60 nejúčinnějších cviků Spiraldynamik®, jak se opět naučit správně – a bez bolesti – pohybovat.

Medical Yoga 2

Propojení jógové praxe s know-how Spiraldynamik®. Jak správně cvičit asány z anatomického hlediska, zvládnutí vhodných průpravných cvičení, jak zabránit přetížení v těle, terapeutická síla jógy.

Dítě v pohybu

Od hlavy až k patě – pohybové hry a práce s tělem pro předškoláky. Hravá cvičení pro vnímání těla, kvalitu pohybu a také prevenci.

Medical yoga

Medical Yoga – propojení jógy a znalostí Spiraldynamik®. Jak se při cvičení jógy chránit před přetížením a bolestmi a integrovat ásany do běžného života.

Skolióza – jak pomáhá pohyb

Cílevědomými změnami pohybových vzorců se dá změnit tvar i celkové vyzařování těla. Terapií jsou pak činnosti běžného života – chůze, sezení, běhání či plavání.

Zdravá chůze po celý život

Přehledné a srozumitelné shrnutí problematiky nohou a její řešení pomocí základních cviků dle principů konceptu Spiraldynamik®. Znovuobjevení vnímání a pohybu nohou, trénink místo operace.

Držení těla

Vzpřímeně životem: poznáváme a měníme nesprávné držení těla. Jako zrcadlo vám poslouží 24 vybraných fotografických sérií, znázorňujících lidské tělo od hlavy až k patě.

Zdravé nohy pro vaše dítě

Důležité poznatky o dětských botách, vložkách a vůbec o problematice dětských nohou. Jak se vyvíjí dětská noha? Jaké jsou časté problémy spojené s vývojem?

Všechny knihy můžete zakoupit na e-shopu Sdynamic.